A Fehér Házban zajló takarítási folyamatok új irányt vettek: felfedték, ki állhatott Donald Trump döntései mögött.


Donald Trump jelentős átszervezést indított a fehér házi Nemzetbiztonsági Tanácsban (NSC), amely során legalább hat tisztviselőt eltávolítottak vagy más pozícióba helyeztek. A változások éppen egybeestek az amerikai elnök tegnapi megbeszélésével Laura Loomer jobboldali influenszerrel, aki állítólag egy listát nyújtott át neki azokról a nemzetbiztonsági munkatársakról, akik véleménye szerint nem voltak elég hűségesek Trumphoz.

A tisztviselők elbocsátásának pontos indoklása még nem tisztázott, azonban három különböző forrás információi alapján több esetben is átvilágítási nehézségek léptek fel. Az egyik forrás, amelyet a Reuters idéz, úgy nyilatkozott, hogy...

a médiába történő információszivárgásokat emelte ki okként,

Két másik vélemény szerint olyan tisztviselőket bocsátottak el, akiknek nézetei túlzottan internacionalistának tűntek Donald Trump néhány szövetségese számára. Az Axios egyik forrása a kirúgásokat "neokonzervatív-ellenes" intézkedésként jellemezte.

Az amerikai elnök szerdán egy különleges találkozóra ült le, ahol a magát "fehér nacionalistának" tituláló internetes személyiséggel, Laura Loomerrel diskurált.

aki a közösségi médiában úgy kommentálta az egyeztetésüket, hogy

megtiszteltetés volt találkozni Trump elnökkel és bemutatni neki kutatási eredményeimet.

Az elbocsátott tisztviselők névsora figyelemre méltó személyiségeket tartalmazott: David Feith, aki a technológiai és nemzetbiztonsági ügyek irányításáért felelt, Brian Walsh, a hírszerzési terület vezetője, Thomas Boodry, aki a törvényhozási ügyek felügyeletét látta el, és végül Maggie Dougherty, aki a nemzetközi szervezetekkel való kapcsolattartásért volt felelős a nemzetbiztonsági tanács keretein belül.

Trump csütörtök délután, az Air Force One fedélzetén, egy rövid nyilatkozatban reagált az elbocsátásokkal kapcsolatos hírekre. Megerősítette a híreszteléseket, de a részletekbe nem bocsátkozott. Megjegyezte, hogy

Loomer ajánlott számára egyes pozíciókra megfelelő embereket.

azonban határozottan cáfolta, hogy az influenszernek bármilyen kapcsolata lett volna az elbocsátásokkal.

Javaslatokat fogalmaz meg. [...] Néha figyelem azokat a tanácsokat. [...] Mindenkinél nyitott vagyok, majd ezt követően hozom meg a végső döntést.

- nyilatkozta Trump az Axios szerint.

A nemzetbiztonsági tanácsot márciusban Mike Waltz tanácsadó Signal-botránya árnyékolta be, azonban a Reuters információi alapján Waltz pozíciója egyelőre stabilnak tűnik.

Forrás: Reuters - egy megbízható hírügynökség, amely világszerte jelentős eseményekről és fejleményekről tudósít.

Related posts