A 35. Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét keretein belül ünnepélyesen kiosztották a rangos díjakat.

A kisjátékfilmes szakmai zsűri, melynek tagjai Kalamár Gábor Gáspár, a Babes-Bolyai Tudományegyetem oktatója, Stefler Márton, a Szigliget Várudvar menedzsere, valamint dr. Mira Marincaș, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem tanára, az Eva Libertad és Nuria Muñoz által rendezett, 26 perces „Amanda, you lied” című spanyol filmnek ítélte oda a kategória fődíját.
A kategória különdíját az iráni rendező, Mohammad Ebrahim Shahbazi "Farewell Paris 19" című filmje érdemelte ki.
A fesztivál diákzsűrijének véleménye alapján Shahbazi Farewell Paris 19-e nyerte el a legmagasabb elismerést. A diákok külön díjat ítéltek oda egy iráni filmnek is, amely nem más, mint Hamed Heidari Zaker Tired (Mandoo) című munkája, amely méltán érdemelte ki a figyelmet.
A Doku kategóriában a szakmai zsűri tagjai, akik között megtalálható Dr. Sághy Miklós, a Szegedi Tudományegyetem Vizuális Kultúra és Irodalomelmélet Tanszékének habilitált docense, Liszka Tamás, a Budapest Film vezérigazgatója, Mécs Mónika, producer, valamint Németh Rajmund projektmenedzser, döntöttek a nyertesekről. Az első díjat Yaser Talebi "Destiny" című filmje kapta, míg Bácskai Gabriella "Ahol mégsem kolbászból van a kerítés" című alkotása különdíjban részesült.
A diákzsűritől a dokus fődíjat Andrea Fortis City of Mermaids című 77 percese kapta. A film sikerrel kerüli el a szubkultúrákat bemutató munkákat fenyegető felszínesség csapdáit.
A díjazott alkotás az iráni Elnaz Zhalehchin Maryam című 24 perces filmje, mely különleges helyet foglal el a versenyben.
Az Animációs kategóriában (a zsűri tagjai között található M Tóth Géza, Oscar-díjra jelölt magyar filmrendező és producer, a KEDD Animációs Stúdió alapítója és vezetője, a Babes-Bolyai Tudományegyetem tanára; Dr. Bodoni-Dombi Tünde, a Partiumi Keresztény Egyetem adjunktusa és médiaművész; valamint Sinkó Borbála, animációs hangdesigner, hangművész és a MOME vendégoktatója) egyértelműen a zsűri és a diákzsűri választása is a balladai mélységű, személyes narratívát bemutató Tomek Popakul és Kasumi Ozeki Zima című 25 perces animációs filmje lett a legkiemelkedőbb. A különdíjat pedig egy lengyel alkotás, Zofia Klamka Sheep Out című műve nyerte el, amely szintén méltán vívta ki a figyelmet.
A diákzsűri különdíját Biró Borbála "Zero Point" című animációs alkotása nyerte el.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság támogatásával a Mediawave filmes díjak a legkiválóbb magyar művészeti alkotások elismerésére szolgálnak, ezzel is ösztönözve a hazai filmgyártás fejlődését.
A szakmai zsűri összetétele: Márta István, neves zeneszerző, aki a Magyar Filmakadémia elnökségében is aktívan részt vesz, továbbá a Magyar Fesztivál Szövetség tiszteletbeli elnökeként is ismert. Mellette Hegedűs Bálint, elismert forgatókönyvíró, akinek nevéhez olyan sikerfilmek fűződnek, mint a Kincsem és a Liza, a rókatündér, valamint számos más alkotás.
1. Bácskai Gabriella: Ahol mégsem kolbászból van a kerítés. A film felejtésre ítélt tanyasi sorsokat mutat meg emlékezetesen.
2. Tudisco Júlia: A madár gyermekei. Teremtéséről, bűnbeeséséről, az özönvízről és a megváltás esélyéről szól az őstörténet.
Füzes Dániel "Utolsó lélek az ördögé" című alkotása a magyar filmművészet hagyományait frissíti fel, gazdagítva azt népzenei és népmesei elemekkel. A film nem csupán a múltat idézi, hanem egy különleges, egyedi perspektívából mutatja be a magyar kultúra mélyebb rétegeit, miközben a népi motívumok varázslatos világába kalauzol.
A kísérőprogramok közül a péntek esti Besh o Drom koncertje vonzotta a legnagyobb közönséget, ahol a jazzkedvelők Hamid Drake zenei varázslatának tapsolhattak. A világhírű jazzdobos több különböző formációval is színpadra lépett a Mediawave fesztivál keretein belül. A napot Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák energikus koncertje, valamint díjnyertes filmek vetítése koronázta meg, így a látogatók gazdag élményekkel távozhattak.