**Szociális érzékenység: Politikai Eszme a 71. Epizódban** A szociális érzékenység nem csupán egy fogalom, hanem egy olyan politikai eszme, amely a társadalmi igazságosság, az empátia és a közösségi felelősségvállalás alapjaira épül. A 71. epizódban mély
A műsor következő részében egy kis időutazásra invitálunk benneteket.
Paár Ádám, a Méltányosság Politikaelemző Központ munkatársa a 71. epizód során Jancsó Miklós „Fényes szelek” című filmjére támaszkodva elevenítette fel az 1960-as évek Magyarországának összetett politikai táját. Rávilágított arra, hogy a korszak politizálása mély ellentmondásokra épült, és megismertette a hallgatóságot egy olyan társadalmi réteggel, amely a hatalom által okozott csalódások következtében elfordult a Szovjetunió által képviselt ideológiától, mégis megőrizte baloldali értékrendjét. Ezt a nézőpontot tükrözte Jancsó Miklós és írópartnerének, Hernádi Gyulának a munkássága is, akik a népi kollégiumok szellemiségét képviselték. Paár Ádám hangsúlyozta, hogy a híres NÉKOSZ kezdeményezés valójában egy jó szándékú törekvés volt, melynek célja a tehetséges, paraszti származású fiatalok támogatása volt a továbbtanulásban.
A jövő héten folytatjuk aktuális sorozatunkat, amelyben Paár Ádám történész-politológussal mélyebben belemerülünk a szociális alapú politizálás magyarországi megnyilvánulásaiba. A harmadik és egyben utolsó részünk a "Temetetlen halott" című mű köré épül, amely Nagy Imre különböző korszakokban kialakuló megítélését vizsgálja.