A világ vezetői összejönnek, hogy megvitatják a sorsfordító kérdéseket, amelyek akár a befektetéseink jövőjére is kihatással lehetnek.

Az elmúlt hetek vámháborús feszültségei közepette különös jelentősége lehet annak, hogy a jövő héten összeülnek a világ legfejlettebb országainak pénzügyminiszterei és jegybankelnökei. A G7-csúcson vélhetően a kereskedelmi tárgyalások uralják majd a hangulatot, a szivárgó hírek és nyilatkozatok pedig akár komolyabb piaci kilengéseket is hozhatnak. A történelmi csúcstalálkozó mellett is jönnek fontos makroadatok a héten, melyekre érdemes lesz figyelni.
Az utóbbi időszakban két kulcsfontosságú téma formálta a piaci atmoszférát: az orosz-ukrán konfliktus alakulása és a kereskedelempolitikai feszültségek. Ennek következtében minden, ezzel összefüggő esemény vagy nyilatkozat kiemelkedő figyelmet kap a piacon.
A múlt héten úgy tűnt, hogy mindkét "frontról" kedvező fejlemények körvonalazódnak. Hosszú idő után reális lehetőségként merült fel a fegyverszüneti tárgyalások megkezdése Oroszország és Ukrajna között. Eközben az Egyesült Államok 90 napra felfüggesztette a korábban bevezetett vámok egy részét. Bár a várva várt Putyin-Zelenszkij csúcs végül elmaradt az orosz elnök távolmaradása miatt, mégis biztató jelek látszanak a feszültség enyhülésére.
A globális piaci környezetben általánosan kedvező volt a hangulat a tőzsdéken, ráadásul a forint is apró, de biztató lépésekkel egy hónap óta nem látott magasságokba emelkedett az euróval szemben. Most kulcsfontosságú, hogy a következő hetekben milyen irányt vesz a trend.