Felfoghatatlan, ami napvilágra került. Ez állhatott a legendás rendező tragikus halála mögött.
Január 16-án érkezett a megdöbbentő hír: 78 éves korában távozott az élők sorából David Lynch, a filmművészet egyik legmeghatározóbb és legkreatívabb alakja. Az ő neve összefonódik olyan időtlen klasszikusokkal, mint a Twin Peaks, Az elefántember, a Lost Highway, a Dűne és a Mulholland Drive. Halála nem csupán a filmes közösség, hanem a kultúra egészének egy óriási vesztesége, sokan gyászolják őt, kollégái és rajongói egyaránt. Lynch művészete tovább él majd az általa megálmodott világokban és a filmek iránti szenvedélye által inspirált új generációkban.
A Los Angeles megyei közegészségügyi hivatal nemrégiben nyilvánosságra hozott halotti bizonyítványa szerint Lynch halálát krónikus obstruktív tüdőbetegség okozta, amely szívmegálláshoz vezetett. A dokumentumok szerint a rendező állapotát tovább súlyosbította a dehidratáció.
A krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) egy komoly légzőszervi probléma, amely jelentős légzési nehézségekhez vezet. Noha az orvosi technológiák fejlődése segíthet a tünetek kezelésében, Lynch esetében a betegség szövődményei végzetes következményekkel jártak.
David Lynch filmjei és televíziós alkotásai nemcsak szórakoztattak, hanem elgondolkodtatták a nézőket a valóság, az álmok és az emberi természet határterületeiről. Különös képi világa, misztikus történetvezetése és rendhagyó karakterei révén a filmtörténet egyik megkerülhetetlen alakjává vált.
A filmes univerzum és lelkes követői folyamatosan felelevenítik nevét, mint azt a rendezőt, aki sosem félt a megszokottól eltérő ösvényeken kalandozni, és aki tartós hatást gyakorolt az amerikai és a globális filmművészetre.