Pert indít Kim Dzsongun ellen egy Észak-Koreából menekült nő, aki bátorságával és elszántságával kívánja felhívni a figyelmet az emberi jogok megsértésére. Az ügy különös jelentőséggel bír, hiszen a nő személyes tapasztalatai révén szeretné megosztani a v

Feljelentést nyújtott be Kim Dzsongun, Észak-Korea vezetője ellen egy nő, aki sikeresen megszökött az országból, ám később visszatoloncolták, ahol szexuális bántalmazás áldozatává vált, mielőtt újra elérte volna a szabadságot - értesült a BBC. A jogi eljárás során a nő mellett további négy phenjani tisztviselő is felelősségre vonható.
Csoj Mingjong 1997-ben menekült el Észak-Koreából Kínába, ám 2008-ban erőszakkal visszatoloncolták, és hazatérése után megkínozták és megerőszakolták. Csoj 2012-ben ismét elmenekült Észak-Koreából, és Dél-Koreában telepedett le. Azt mondja, a megpróbáltatások okozta pszichológiai traumák továbbra is kísérik, és folyamatos gyógyszeres kezelésre szorul. Bár a dél-koreai bíróságok korábban már elmarasztalták Észak-Koreát hasonló ügyekben, ezek az ítéletek többnyire szimbolikusak maradtak, hiszen Phenjan figyelmen kívül hagyta őket. Ez a mostani viszont az első eset, hogy egy észak-koreai állampolgár indít pert a rezsim ellen.
A Database Center for North Korean Human Rights (NKDB) nevű jogvédő szervezet bejelentette, hogy Csoj ügyét az ENSZ és a Nemzetközi Büntetőbíróság elé terjesztik. "Mint a kínzás áldozata és az észak-koreai rezsim egyik túlélője, mély és sürgető felelősséget érzek abban, hogy a Kim-dinasztiát felelősségre vonják az emberiesség ellen elkövetett bűncselekményekért" – nyilatkozta Csoj. A jogvédők hangsúlyozzák, hogy ezek a perek nem csupán az áldozatok érdekeit szolgálják, hanem fontos nyomot hagynak az emberi jogok megsértésének dokumentálásában is.