Jelentős átalakulások várhatóak a Photoshop és más Adobe-alkalmazások világában, mivel a mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap a kreatív folyamatokban. A technológia képes lehet számos feladat automatizálására, így a felhasználók számára új

Az Adobe a jövőben minden termékéhez készítene egy mesterségesintelligencia-ügynököt, és azt is megmutatta, ezeknek milyen szerepet szán.
A mesterséges intelligencia népszerűségének dinamikus növekedésére reagálva az Adobe néhány évvel ezelőtt elhatározta, hogy integrálja az MI-t a szolgáltatásaiba. Ez a lépés jelentős előnyöket kínál a felhasználók számára, hiszen ezzel jelentősen csökkenthető a fotók és videók szerkesztésére szánt idő. A vállalat ambíciói azonban nem állnak meg itt; a jövőben céljuk, hogy minden egyes szoftverükbe beépítsenek egy MI-ügynököt, így még hatékonyabbá téve a kreatív folyamatokat.
Az Adobe szerint a megoldás lényege, hogy "nagyobb irányítást nyújtson a felhasználóknak a munkafolyamataik során", ezzel pedig több időt szabadítson fel a kreatív feladatok elvégzésére. A vállalat részletesen bemutatta, hogy különböző szoftvereik hogyan valósítják meg ezt a célt, és mit jelent mindez a felhasználók számára.
Az Adobe PDF-kezelőjében már elérhető az új Acrobat AI Assistant, amely számos izgalmas lehetőséget kínál. A jövőben a cég tervei között szerepel, hogy felhasználói számára lehetővé tegye egyedi mesterséges intelligencia ügynökök létrehozását. Ezek az ügynökök különböző szerepköröket tölthetnek be, például egy értékesítési vagy oktatási asszisztens szerepét, így még inkább testre szabhatóvá válik a felhasználói élmény.
Az Adobe Express esetében egy olyan megoldáson dolgozik a vállalat, ami "kreatív partnerként működik a tartalomgyártási folyamat minden szakaszában". Ennek köszönhetően egyszerű parancsokkal lehet majd változtatni például egy plakát kinézetét.
A Photoshopban az ügynök nem csak kontextus alapú javaslatokat tud felkínálni a fénykép szerkesztése közben, hanem egyetlen kattintással műveleteket is végezhet. Ilyen például a kép hátterének elmosása, a felvétel világosítása, vagy épp az emberek eltűntetése a képről. Emellett arra is lehetőség lesz, hogy a mesterséges intelligenciát betanítsák a felhasználók a folyamatosan ismétlődő feladatok elvégzésére. Ilyen lehet mondjuk a vízjelezés, vagy akár a maszkolás is.
Természetesen a Premier Pro sem maradhat ki a felsorolásból. Az Adobe által kifejlesztett videószerkesztő szoftver olyan intelligens ügynököket integrál, amelyek képesek azonosítani a különböző médiatípusokat, így a felhasználók számára még a legegyszerűbb vágási feladatok is gyorsan és hatékonyan elvégezhetők. Ezen kívül a program nagyszerű támogatást nyújt a felvételek színezésében, a hangdesignban és egyéb kreatív munkafolyamatokban is, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy igazán kiemelkedő tartalmakat hozzanak létre.
A cég egyelőre csak a víziót mutatta meg, hogy milyen eszközökre lehet számítani a jövőben, a vállalat azonban minden bizonnyal hamarosan be is mutathatja majd ezeket a szolgáltatásokat.