A Tet-offenzíva hatalmas rombolást vitt végbe, amelynek következményei messze túlmutattak a közvetlen hatásokon.

A hippikultúra szellemét megelevenítő Hair musical igazi úttörővé vált a színház világában. Ez a lenyűgöző alkotás nem csupán a szórakoztatásra törekedett, hanem elmélyült társadalmi kérdéseket is feszegetett, miközben a színes zene és a vibráló táncok révén magával ragadta a közönséget. A Hair nemcsak egy musical, hanem egy életérzés, amely a fiatalság lázadását és a szabadságvágyat ünnepli, ezzel új dimenziót nyitva a színpadi művészetek előtt.
A stratéga emberéletet semmibe vevő, csak a hosszú távú célt szem előtt tartó szemléletmódjának remek példája volt a Vietkong által 1968. január végén megindított, február végéig tartó Tết-offenzíva.
Bár az északiak több tízezer embert vesztettek, a hadjárat fordulópontot jelentett a vietnámi háború történetében.
Võ Nguyên Giáp, a vietnami tábornok és hadvezér, a történelem egyik legkiemelkedőbb katonai stratégiája volt. Ő vezette a vietnami erőket a francia gyarmati uralom, majd később az amerikai intervenció ellen, és kulcsszerepet játszott a vietnami háborúban. Giáp nemcsak a hagyományos hadviselést alkalmazta, hanem innovatív taktikai megoldásokat is bevezetett, amelyek lehetővé tették számára, hogy a kisebbségi erők hatékonyan harcoljanak egy sokkal erősebb ellenféllel szemben. Munkássága és gondolkodása még ma is inspiráló példaként szolgál a katonai stratégiák és a gerillaharcok tanulmányozói számára. Giáp nem csupán katonai, hanem politikai szempontból is jelentős személyiség volt, akinek eredményei hozzájárultak Vietnám függetlenségéhez és egységéhez.
1968. január 31-én 70 ezer kommunista gerilla indított összehangolt támadási hullámot több mint száz közép- és dél-vietnámi városban. Ezzel a lépéssel egy új fejezet kezdődött a vietnámi háború történetében.
A dzsungelharchoz szokott amerikai katonai vezetést teljesen váratlanul érte az akció. A leghevesebb harcok Huế városában folytak, ahol a kommunisták több ezer civilt végeztek ki, az amerikaiak pedig több történelmi épületet is lebombáztak.
A túlélésért küzdő amerikai katonák Hue városában
A gerillák kezdeti sikerei után az amerikaiak ellentámadása teljesen megroppantotta az északi erőket, és az offenzíva néhány hét után kifulladt.
A kommunista erők jelentős veszteségeket könyvelhettek el. Míg a dél-vietnámi és amerikai oldalon a halottak száma ötezer körül stagnált, a Vietkong harcosai tízezres nagyságrendű veszteségeket szenvedtek el a harcok folyamán.
Giap terve azonban - tízezrek élete árán - bevált. A kommunisták óriási tartalékokkal rendelkeztek emberanyag tekintetében, így a korlátozott háborút vívó amerikaiak nem bízhattak abban, hogy kivéreztetik ellenségüket.
Az Egyesült Államokat emellett elöntötték a brutális összecsapásokról készült, sokkoló fényképek és felvételek, amelyek közül a saigoni amerikai nagykövetség elleni támadás képei különösen mély nyomot hagytak az amerikai közvéleményben.
A pusztítás után a romok maradtak (az egykori Saigon)
Johnson elnök a közvélemény erőteljes nyomására bejelentette, hogy nem indul a következő elnökválasztáson. Ezen kívül visszahívta a hadsereg főparancsnokát, Westmoreland tábornokot, és májusban elindultak a béketárgyalások az Egyesült Államok és Észak-Vietnám között.