Légy körültekintő, amikor Dubajban csokoládét szerzel be!


Az utóbbi időszakban a "dubai csokoládé" iránti érdeklődés robbanásszerűen megnövekedett, ami nagyrészt a közösségi médiában végzett kreatív marketingstratégiáknak tudható be.

Ez a különleges finomság a pisztáciakrém gazdag ízével és az "angyalhaj" néven ismert pirított tésztaszálakkal, más néven kadayif tésztaszálakkal van megtöltve. Ez a kombináció igazán egyedülálló ízélményt kínál a kóstolóknak, akik egy újfajta desszertélményre vágynak.

A kereslet hirtelen emelkedése következtében számos bolt csak korlátozott mennyiségben tudta felkínálni a terméket, ami hosszú sorok kialakulásához vezetett a boltok bejáratai előtt.

Azonban a csokoládé iránti magas kereslet és az ebből fakadó magas árak - egyes helyeken akár 6-8 ezer forint, Európa-szerte 20 euró 100 grammonként - vonzóvá tették a terméket a csempészek számára is.

Ausztriában a pénzügyminisztérium jelentése szerint két alkalommal is lefüleltek csempészeket, akik ugyanazzal a Törökországból érkező autóbusszal próbálták meg vámkezelés nélkül behozni a csokoládét az országba.

Október és november folyamán összesen 2540 darab, egyenként 200 grammos táblát fedeztek fel egy busz csomagtartójában. Ezeknek a tábláknak az összértékét körülbelül 52 000 euróra, ami több mint 21 millió forintnak felel meg, becsülték.

A csempészek tevékenysége mögött az a szándék húzódott, hogy kikerüljék a vám- és adófizetési kötelezettségeket, ami komoly bevételkiesést eredményez az állam számára. Gunter Mayr, az osztrák pénzügyminisztérium szóvivője hangsúlyozta, hogy ezek az adók kulcsfontosságúak a közszolgáltatások, például az utak és iskolák fenntartásának finanszírozásában. Akik lebuknak a csempészettel, azoknak büntetésképpen a vámköltség kétszeresét, összesen 4000 eurót, ami több mint 1,6 millió forintnak felel meg, kell megfizetniük.

A "dubai csokoládé" iránti egyre növekvő érdeklődés, valamint az ezzel összefüggő csempészési próbálkozások rávilágítanak arra, hogy a vásárlóknak érdemes alaposan megfontolniuk döntéseiket a beszerzés során.

Fontos ellenőrizni a termékek származását és megbízható forrásból beszerezni azokat, hogy elkerüljük a csempészett vagy illegálisan forgalmazott áruk megvásárlását - számolt be a német proplanta híroldal. Ezzel nemcsak saját egészségünket és biztonságunkat védjük, hanem hozzájárulunk a tisztességes kereskedelem fenntartásához is.

Related posts