Kocsis Máté "rendkívül fájdalmas, váratlanul drámai, és kegyetlen" jogszabályok bevezetését helyezte kilátásba.


Kocsis Máté egy figyelemfelkeltő rövidvideóval és egy exkluzív nagyinterjúval a Magyar Nemzetben indította a hetet.

A Fidesz frakcióvezetője először vasárnap este adta meg a politikai alaphangot a hétre. Feltöltött Facebook-oldalára egy videóinterjú-részletet, amiben arról beszélt, hogy "iszonyatosan fájdalmas, meglepő, meghökkentő, brutális jogszabályok jönnek. Erre mindenki készüljön fel lelkileg".

Emellett azt is mondta, hogy az állam soha nem látott erővel megy majd neki a drogterjesztőknek. "Brutális erőkoncentráció következik a rendőrségen, a Belügyminisztériumban és minden illetékes állami szervezetnél a drogterjesztő hálózatok felszámolására".

Néhány óra elteltével, hétfő hajnalban, a Magyar Nemzet weboldalán napvilágot látott az interjú, amelyet Kocsissal készítettek. A beszélgetés során Kocsis átfogóan kitért minden aktuális fideszes témára. Szó esett a külföldi finanszírozású szervezetekkel folytatott harcról, a drogháború helyzetéről, valamint a Donald Trump nyomdokain haladó magyar külpolitikáról és Magyar Péter brüsszeli tevékenységéről is.

Elmondta, hogy a tavasz beköszöntével új jogszabályok fognak életbe lépni, amelyek célja, hogy hatékony választ adjanak "az ország önállóságát veszélyeztető", külföldi forrásokból finanszírozott szervezetek működésére. Az új törvények bevezetésére azért van szükség, mert a szuverenitásvédelmi törvénycsomag idején még sok információ csupán sejtések formájában létezett, ám mára már egyértelművé váltak a helyzet körülményei.

"Mindig is tudtuk, hogy a médiá­nak az a része, amely magát függetlennek nevezi, valójában külföldről finanszírozott, és az állandó politikai nyomásgyakorlás mellett nem ritkán multinacionális gazdasági vagy vállalati lobbitevékenységet végez. A szuverenitásvédelmi törvény elfogadásakor viszont nem volt még ismert a USAID-támogatások hosszú listája."

Kocsis azt mondta, a külföldi pénzek feltárása és közzététele a legfontosabb cél. Szerinte az elmúlt években gyakran tűntek fel a semmiből olyan csoportok, amik 100-150 millióért szerveztek tüntetéseket. "Ha kiderül feketén-fehéren, hogy egy másik állam finanszírozott Magyarországon politikai célzatú tüntetést, ott nincs miről beszélni, az maga a sakk-matt helyzet".

A média helyzete azonban eltér a civilnek álcázott politikai demonstrációkat szervező szervezetekétől. A sajtó egyfajta vélemény kialakítását célozza, amit nem lehet jogszabályokkal szankcionálni. Ezért az a céljuk, hogy világossá tegyék, az európai liberális fősodor irányvonalát követő médiafelületek politikai indíttatásúak, és nem függetlenek.

Kocsis a lehetséges szankciókkal kapcsolatban nem osztott meg konkrét példákat, ugyanakkor biztosította a közönséget, hogy a közeljövőben részletes információkkal fognak szolgálni.

A szuverenitás védelme érdekében folytatott küzdelem mellett említést nyert, hogy Magyarország potenciálisan hidat képezhet az Egyesült Államok és az Európai Unió között. Magyar Péter botrányai valóban nem tesznek jót a megítélésének, míg a belügyminisztérium szigorúbb intézkedéseket vezet be a drogkereskedelem elleni harcban.

Related posts