Káosz robbanhat ki április 14-én? - A parlament blokád alá kerülhet, miközben a gyülekezési törvény körüli feszültségek egyre inkább fokozódnak.

A Momentum április 14-ére újabb tüntetést jelentett be a Kossuth térre. Mint közölték, aznap blokád alá vonják a parlament épületét.
Mint tudvalevő, az Országgyűlés április 14-én, hétfőn fog szavazni az Alaptörvény 15. módosításáról, amely lehetővé teszi a gyülekezési törvény életbe lépését. E törvény ellen a Momentum és Hadházy Ákos már hetek óta demonstrál a fővárosban. Az ellenzéki párt most bejelentette, hogy...
"Uszító és egyszerre gyáva hatalom ez, mindent elvennének tőlünk, de egyszer meg kell vetnünk a lábunkat és AZT KELL MONDANUNK, HOGY ELÉG VOLT! Vegyük blokád alá a parlamenti bejáratokat, akadályozzuk meg közösen, hogy a putyini útra tereljenek minket és megfosszanak a szabadságunkat" - írta a felhívásában a Momentum, amit az ATV idézett.
Az Orbán-kormány törvénymódosítása alapján a jövőben tilos azt a gyűlést megtartani, amely a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben meghatározott tilalmat sérti.
A portál hangsúlyozta, hogy a gyámügyi törvény vonatkozó szakasza a gyermekek jogainak védelmét szolgálja, és egyértelműen kimondja: tilos tizennyolc év alattiak számára pornográf tartalmakat, valamint olyan anyagokat hozzáférhetővé tenni, amelyek a szexualitást öncélúan ábrázolják, továbbá a születési nemtől eltérő önazonosságot, a nemi identitás megváltoztatását vagy a homoszexualitást népszerűsítik. A gyülekezési hatóság jogkörében megtilthatja a gyűlés megtartását, amennyiben az egyeztetést követően rendelkezésre álló információk alapján érdemben feltehető, hogy a bejelentett esemény tilalmazott gyűlésre vonatkozik. Fontos, hogy a gyűlést legfeljebb egy hónappal a tervezett időpont előtt kell bejelenteni.
A legújabb törvénymódosítás értelmében a jogalkotó úgy döntött, hogy a jövőben tiltaná azt a magatartást, amely során valaki a gyülekezési hatóságot megtévesztve illegális gyűlést szervez, vagy részt vesz egy ilyen rendezvényen, akár közreműködőként, akár résztvevőként. Az ilyen cselekedetek mostantól szabálysértésnek minősülnek, ami pénzbírságot vonhat maga után. Ezen bírságok az adókhoz hasonlóan behajthatók, és az így befolyt összeg a gyermekvédelem támogatására lesz felhasználva.