Kína egy innovatív és avantgárd lépéssel igyekszik megerősíteni a jüan árfolyamát.


Kína hosszú szünet után újból elindítja a 30 éves államkötvények kibocsátását Hongkongban, ami fontos mérföldkő a külföldi jüan alapú kötvények világában. Ez a lépés új referenciapontot teremt az offshore kibocsátók számára, emellett hozzájárul a jüan nemzetközi likviditásának szabályozásához - számol be róla a Bloomberg.

Kína újra elindítja a 30 éves államkötvények kibocsátását Hongkongban, amely jelentős lépés a jüanban denominált tartozások növekvő piacán. A kínai pénzügyminisztérium tervei szerint összesen 12,5 milliárd jüan értékben bocsátanak ki kötvényeket jövő héten, különböző futamidejű jegyzésekkel,

köztük egy egymilliárd jüan értékű, 30 éves lejáratú kötvénnyel, ami 2016 óta az első ilyen kibocsátás.

A jüan finanszírozása egyre inkább kedvelt lehetőséggé vált, mivel a kínai vezetők tudatosan alacsonyan tartották a kamatlábakat a gazdasági növekedés ösztönzése érdekében.

Az utóbbi időszakban a hosszú távú kötvények iránti kereslet továbbra is szilárd maradt, mivel olyan jelentős piaci szereplők, mint a Temasek Holdings, igyekeztek kihasználni a kedvező finanszírozási feltételeket.

A Kínai Pénzügyminisztérium kötvényeladásai kulcsszerepet játszanak a jüan árfolyamának stabilizálásában, mivel lehetőséget teremtenek a felesleges likviditás felhalmozására. A kínai valuta nyomás alatt állt az amerikai vámokkal kapcsolatos fenyegetések miatt, ami tovább fokozta a helyzet sürgősségét. E lépések a Kínai Népbank korábbi nyilatkozatának tükrében érkeznek, amely a héten bejelentette, hogy februárban 60 milliárd jüan értékben hirdetnek meg három hónapos és egyéves kötvényeket Hongkongban. Ez a kibocsátás megfelel a januári ajánlatnak, és egyúttal havi rekordot is jelent.

Related posts