Január 16-tól véget ér az Ügyfélkapu működése! De ne aggódj, van egy új megoldás a helyén – részletek a Ripostban!


Az Ügyfélkapu hazánk kulcsfontosságú elektronikus ügyintézési platformja, amely forradalmasítja a hivatalos ügyek online lebonyolítását. Ezen a felületen könnyedén elérhetjük a különböző állami és kormányzati szolgáltatásokat, mindezt anélkül, hogy a hagyományos hivatalos ügyintézés bonyodalmaival kellene foglalkoznunk. Az Ügyfélkapu révén a digitális ügyintézés gyorsabbá és kényelmesebbé válik, lehetővé téve számunkra, hogy akár otthonról is végezzük el a szükséges lépéseket.

Természetesen! Íme egy egyedibb változat: 2. Óriási támogatás Ha bármilyen más módosítást szeretnél, csak szólj!

Az Ügyfélkapu segítségével könnyen lekérdezhetjük TAJ-számunkhoz kapcsolódó biztosítási státuszunkat, itt elintézhetjük az adóbevallásunkat, lekérhetjük az ingatlan földhivatali lapját, intézhetjük a családtámogatási ügyeket, de a felsőoktatási felvételi eljáráshoz is nélkülözhetetlen.

2025. január 16-tól véget ér az Ügyfélkapu működése, és helyette az Ügyfélkapu+ és a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) lép életbe. Ha továbbra is szeretnénk hivatalos ügyeinket elektronikusan intézni, ne feledjük, hogy január 15-ig érdemes regisztrálni az Ügyfélkapu+ rendszerbe vagy letölteni a DÁP alkalmazást. Ezt követően már nem lesz lehetőségünk belépni az Ügyfélkapuba.

Az Ügyfélkapu+ tulajdonképpen csak abban tér el a sima verziótól, hogy itt az azonosítás kétfaktoros, azaz adataink nagyobb biztonságban vannak. A belépéskor itt nem elég a jelszó, a telefonunkra üzenet formájában érkezik egy számsor is; csak akkor tudunk továbbmenni, ha ezt is begépeljük. Így kisebb az esély, hogy illetéktelenek hozzáférnek az adatainkhoz.

A regisztrációhoz az Ügyfélkapu+ rendszerben elengedhetetlen, hogy már rendelkezzünk egy aktív Ügyfélkapu-fiókkal, amelyhez a belépéshez szükséges felhasználónév és jelszó.

Ahhoz, hogy biztosítsuk online biztonságunkat, szükségünk van egy okoseszközre, amelyre telepíthetjük a hitelesítő alkalmazásokat, mint például az authenticator programokat. A Nemzeti Kibervédelmi Intézet ajánlásai között szerepel a Google Authenticator és a Microsoft Authenticator, amelyek mind iOS, mind Android rendszereken elérhetők. Emellett javasolják a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató saját fejlesztésű applikációját, a NISZ Hitelesítőt, valamint a platformfüggetlen Authy alkalmazást is, amelyek segítenek a biztonságos hitelesítésben.

Related posts