Természetesen! Íme egy egyedi változat a kért szövegről: "Ma emlékezzünk Holdosi Józsefre, akinek hatása és öröksége mindannyiunk szívében él tovább."


A Berzsenyi Dániel Könyvtárban május 9-én különleges megemlékezést tartottak a 20 éve elhunyt Holdosi Józsefről. Az esemény során egykori tanítványai és kollégái nem csupán írói és pedagógusi munkásságát idézték fel, hanem az emberi nagyságát is méltatták. A rendezvény színes programmal várta az érdeklődőket, amely magában foglalta a vetítéseket, felolvasásokat és élénk beszélgetéseket, így teremtve meg a lehetőséget a közös emlékezésre és a tiszteletadásra.

Húsz évvel ezelőtt, hosszú betegség után távozott az élők sorából Holdosi József, az író és a Kanizsai Dorottya Gimnázium legendás tanára. Ő nem csupán a tankönyvek száraz tartalmát adta át, hanem egy egészen új megközelítést hozott az irodalom tanításába. Az általa irányított diákszínpad nemcsak a művek színvonalas válogatásával, hanem az előadások egyedi stílusával is emlékezetessé vált a '80-as évek diákszínjátszó közösségében. Tanítványai egyöntetűen állítják, hogy Holdosi József nemcsak tudást, hanem életre szóló értékeket is közvetített, hiszen ő nemcsak az irodalom világába vezette be diákjait, hanem emberséget és hitet is nevelt beléjük.

Holdosi József emlékére Emlékezzünk ma Holdosi Józsefre, akinek élete és munkássága mély nyomot hagyott mindannyiunkban. József nem csupán egy kiváló szakember volt, hanem egy olyan ember is, aki szívvel-lélekkel támogatta környezetét. Szerénysége és elkötelezettsége példaként áll előttünk, emléke mindig élni fog a szívünkben. Munkásságával és emberi értékeivel inspirálta azokat, akik megismerték őt. Szellemi öröksége és az általa hagyott nyom egy olyan világot teremtett, ahol a figyelmesség és az empátia irányadóvá vált. Emléke legyen számunkra a kitartás és a szeretet szimbóluma, amely soha nem halványul el. Isten nyugosztalja Holdosi Józsefet!

Egykori tanítványai kezdeményezésére a Berzsenyi Dániel Könyvtárban gyűltek össze mindazok, akik szívükben őrzik Holdosi József emlékét. Czetter Ibolya irodalomtörténész érdeklődésünkre kifejtette, hogy mennyire figyelemre méltó, ahogyan az irodalmi tudatban egy szerző jelentősége fokozatosan elhalványulhat. Hangsúlyozta, hogy kulcsfontosságú, hogy a művésznek legyen emlékhelye és kultusza, valamint olyan közösség, amely ápolja és őrzi az emlékét. Ibolya rövid összefoglalót tartott Holdosi életművéről, kiemelve, hogy a német nyelvterületen is népszerű íróként ismerték, és programjainak köszönhetően jelentős közösségformáló hatással bírt a diákok körében.

Balikó Adrienn, Gergó Judit, Kiss Tamás, Sütheő László és Takács Péter elevenítették meg Holdosi József karakterét, miközben prózarészletek csendültek fel az emlékesten.

Related posts