A HEOL híradása szerint a nemzeti táncegyüttes lenyűgöző ruhákban varázsolta el a közönséget Pétervásárán. A látványos előadás során a hagyományos táncformák mellett a színek és a motívumok gazdagsága is megragadta a nézők figyelmét.
Pétervásárára érkezett a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, hogy egy különleges élménnyel gazdagítsa a közönséget. A viseletbemutató során a táncosok lenyűgöző előadásokkal kellettek életre a különféle népviseleteket, bemutatva a magyar folklór gazdagságát és sokszínűségét. A hagyományos ruhák színei és mintái egy varázslatos utazásra invitálták a nézőket, miközben a tánc ritmusára a múlt meséi elevenedtek meg.
Magával ragadta a közönséget a táncegyüttes előadása. A viseletbemutatót a Szántó Vezekényi István Művelődés Háza és Könyvtárban tartották.
A művelődési ház Facebook-oldalán közzétett bejegyzés szerint a gazdag viseletgyűjteményükben bemutatkoztak a székelyföldi, rábaközi, mezőségi, kalotaszegi, dél-alföldi, sárközi és a Gábor-cigány hagyományos öltözetei. A viseletkiemelés mellett élő zenekari kísérettel a különböző tájegységek néptáncait is előadták. A teltházas esemény résztvevői egy igazán különleges élményben részesültek. A párosok lenyűgöző öltözékei és a rendkívül dinamikus, virtuóz táncok mindenkit lenyűgöztek! A rendezvény végén a közönség lelkesen, állva tapsolt a produkciónak!
A célunk az volt, hogy felfedezzük és népszerűsítsük a magyar viseletkultúrát, különös figyelmet fordítva az egyes tájegységekből származó jellegzetes ruhadarabokra, valamint a hozzájuk kapcsolódó táncok bemutatására.
Hozzátették, a program a Petőfi Kulturális Program Magyarország Kormánya támogatásával, a Kultúrstratégiai intézmények együttműködésében, a Nemzeti Művelődési Intézet koordinációjával és a Szántó Vezekényi István Művelődés Háza szervezésében valósult meg!