Íme egy egyedi megfogalmazás: A Fehér Ház így reagált a hazánkra vonatkozó jelentésre.


Így reagált Curtis arra, hogy a testvérét életfogytiglani börtönre ítélték

Az Amerikai Egyesült Államok kormánya március végén közzétett egy átfogó, 397 oldalas jelentést, amely alaposan elemzi a különböző gazdasági praktikákat, amelyek akadályozzák a kereskedelmet bizonyos országokkal. A dokumentum részletesen bemutatja, hogy ezek a korlátozások hogyan befolyásolják a nemzetközi kereskedelmi kapcsolatokat és a globális gazdasági helyzetet.

A Válasz Online cikke szerint a jelentés tartalma összefüggésbe hozható a Donald Trump által néhány nappal később kivetett vámokkal, amelyek célja az EU kereskedelmi és befektetési szabályainak enyhítése, míg Kína és Délkelet-Ázsia esetében a behozatal leépítése. A magyar korrupció megnevezése, mint az amerikai vámok egyik oka különösen érdekes, hiszen a Biden-adminisztráció korábban korrupcióra hivatkozva tette szankciós listára Rogán Antalt. A magyar kormány ezt a döntést a távozó amerikai nagykövet "bosszújának" tekinti.

A Fehér Ház helyettes szóvivője, Anna Kelly, a Telex érdeklődésére reagálva hangsúlyozta, hogy a kormányzat által összeállított, vám- és nem vámjellegű akadályokat tartalmazó lista kapcsán nincs további kiegészíteni valója. Ezt a listát az ország vezető közgazdászai állították össze.

Kelly a lapnak így nyilatkozott: „Nem áll módunkban további megjegyzéseket fűzni a kormány által összeállított vám- és egyéb kereskedelmi akadályok listájához, melyet hazánk legképzettebb közgazdászai állítottak össze, hogy kereskedelempolitikánk az Egyesült Államok érdekeit maximálisan képviselje.”

Szijjártó Péter hétfőn kifejtette véleményét az amerikai jelentéssel kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy véleménye szerint David Pressman, az Egyesült Államok korábbi nagykövete áll a háttérben. A miniszter úgy fogalmazott, hogy Pressman Magyarországra ellenségesként tekintett, és a jelentés magyar vonatkozású részeit szerinte ő diktálta.

Related posts