Gondolj velünk: Téglavár - A matematika vonzereje 16.

Már régóta ismert tény, hogy Téglavár falujának környékén egykor egy vár emelkedett, amely mára csupán egy kőhalom formájában létezik.
Egy vallon kapitány leveleiben olvasható, hogy "a földszintes, négyszögletű épület téglalap alakú alaprajzzal rendelkezik, és belső terében csupán hat négyzet formájú helység található".
A közelmúltban végzett régészeti kutatások során figyelemre méltó eredmények születtek: sikerült feltárni a falak alapjainak egyes részeit, ahogyan azt az ásatási jegyzőkönyvhez csatolt vázlat is szemlélteti. A felfedezett maradványok alapján egy teljes helyiség körvonalai bontakoznak ki, amelynek falai 10 láb hosszúságúak, a középvonal mentén mérve. Mivel a falvastagság mindenhol hasonló, most eltekintünk ettől, és a falakat a középvonalukkal jellemezzük.
Készítsük el a vár teljes alaprajzát, és a láblécben rögzítsük a pontos méreteit!
Bátorítunk mindenkit, hogy ha van kedve, merüljön el a feladatban, és bátran kísérletezzen vele. Ha elsőre nem sikerül, ne habozzon félretenni, majd később újra elővenni.
Aki ellenőrizni szeretné saját magát, vagy csak kíváncsi a megoldásra, az itt megtalálja.
Itt találhatóak még izgalmas és elgondolkodtató kihívások!
Ha bárkinek kérdése merülne fel, vagy esetleg egy egyszerűbb megoldást találna, ne habozzon, ossza meg velünk kommentben! A feladatok a "minden∙ki∙jön" projekt keretein belül készültek, ahol további izgalmas kihívásokat is felfedezhetnek az érdeklődők. E kihívás szervezője a Gondolkodás Öröme Alapítvány, míg a Sonrisa a támogatónk.
Az Alapítvány szenvedéllyel támogatja a matematika iránt érdeklődő tehetséges fiatalokat, különböző izgalmas programokat szervezve számukra, mint például táborok, szakkörök és versenyek – ezek közül több már több mint három évtizede népszerű. A projekt fő célja, hogy a matematika csodálatos világát és a gondolkodás örömét a szélesebb közönség számára is bemutassa, inspirálva ezzel a fiatalokat a tudományos felfedezések iránti érdeklődésre.