Rémisztő cápatámadás zajlott le, amelyet a kétezer méteres mélységben rögzítettek. A művelet során a tenger titokzatos világának egy eddig ismeretlen aspektusát tárta fel a kamera.


Ezekről a mélytengeri cápákról még viszonylag keveset tudunk, így a felvételek rendkívüli jelentőséggel bírnak a tudományos kutatások számára.

A mélytenger titokzatos birodalmában ritkán adódik olyan lenyűgöző esemény, mint amikor egy hatalmas alvócápa bukkant fel a sötétségből, és szó szerint elnyelte a kutatók kameráját. Pontosan ez történt a Csendes-óceán délnyugati szegletében, a Tonga-árok közelében, ahol egy egészen különleges pillanatot sikerült rögzíteni.

A kutatók egy halcsalival ellátott kameracsapdát helyeztek el 1 400 méteres mélységben, hogy többet tudjanak meg a mélyben élő fajokról. Az elképesztő felvételen egy csendes-óceáni alvócápa (Somniosus pacificus) tűnik fel a sötétből, majd ráharap a kamerára, lenyűgöző bepillantást engedve az óriás szájának belsejébe.

Ezek a cápák jellemzően 2000 méteres mélységben találhatóak, és viszonylag elterjedt fajnak számítanak. A felnőtt nőstények hossza általában 3,7-4,3 méter között mozog, de egyes tanulmányok szerint akár a 7 métert is elérhetik. A kutatócsapat becslése alapján a videón látható cápa valószínűleg ennél alacsonyabb méretű volt, körülbelül 3,6 méteres hosszúsággal.

Related posts