Íme egy egyedibb változat: "A kínai részvények helyzete sokat változott, és úgy tűnik, hogy a tapasztalt befektetők már inkább a távozást fontolgatják a buliból."

Negyedik hete tart a globális hedge fundok részvényeladási áradata Kínában – számol be róla a Reuters. Az eladások mögött a DeepSeek történetének kifulladása állhat, ami komoly aggodalmakat gerjesztett a befektetők körében.
A Goldman Sachs legfrissebb jelentése alapján a kínai technológiai részvények iránti érdeklődés csökkent, és a globális fedezeti alapok már negyedik hete folyamatosan eladó szerepben vannak a piacon. A Reuters híradása szerint február 28. és március 6. között a hedge fundok fokozni kezdték short pozícióik mértékét, miközben csökkentették long kitettségeiket.
A Goldman számításai alapján a DeepSeek megjelenésének következtében idén február 17-ig Kína könyvelhette el a legnagyobb mértékű hedge fund "bevásárlásokat", de az év eleje óta mért nettó tőkebeáramlás mostanra nagyjából nullára csökkent.
A cikk felidézi, hogy a DeepSeek januári megjelenésének hatására megmozdultak a befektetők, özönlött a pénz a kínai techcégek részvényeibe, így
Február hónap során a Hang Seng tőzsdeindex figyelemre méltó, 13%-os növekedést mutatott, míg az MSCI China index, amely szélesebb perspektívát nyújt a kínai piacról, szintén kedvező teljesítményt nyújtott: februárban 12%-kal emelkedett, majd márciusban további 6%-os ralival folytatta a felfelé ívelő trendet.
A Goldman Sachs ázsiai piacokért felelős stratégiája továbbra is bizakodóan tekint a jövőre, azonban úgy véli, hogy a legutóbbi 30%-os emelkedést követően elérkezhet az idő a profitok realizálására.
A hedge fundok kínai kitettsége viszonylag alacsony maradt, a Goldman Sachs becslése szerint a szektor nettó kínai allokációja 8,2%-ra tehető.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ