Donald Trump megerősítette, hogy a tömeges kitoloncolási akciókat a hadsereg bevonásával kívánja végrehajtani.


Az Egyesült Államok újonnan megválasztott elnöke sürgősségi állapotot hirdetne az illegális bevándorlás miatt.

Tom Fitton, a Judicial Watch konzervatív csoport elnöke néhány nappal a választások után egy posztban azt írta, hogy következő kormány a tömeges kitoloncoláshoz katonai segítséget fog igénybe venni, hogy visszafordítsa a "Biden-féle inváziót". Donald Trump, az Egyesült Államok következő elnöke kicsit megkésve, csak november 18-án reagált erre a bejegyzésre, csupán annyit írt válaszképpen, hogy "igaz".

Trump már korábban is jelezte, hogy kész megvalósítani kampányígéretét, miszerint elnöksége első napján megkezdődnek a tömeges deportálások. Azonban a részletek arról, hogy pontosan miként valósítaná meg "az Egyesült Államok legnagyobb kitoloncolási programját", még mindig nem világosak. Egyes információk szerint elképzelhető, hogy a hadseregre is támaszkodna a folyamat során.

A szakértők véleménye alapján a tömeges kitoloncolás komoly jogi és logisztikai nehézségekkel járna. Emellett fontos megemlíteni, hogy azok a bevándorlók, akik nem bírnak megfelelő iratokkal, sok esetben már hosszú éveket töltöttek az Egyesült Államokban. Sokan közülük családot alapítottak, és szorgalmasan dolgoznak, hozzájárulva ezzel a közösségükhöz.

Trump korábban azt állította, hogy legalább 15 millió - de akár 20 millió - az Egyesült Államokban tartózkodó embert deportálna. Az Amerikai Bevándorlási Tanács (American Immigration Council) becslése szerint évi 1 millió ember kitoloncolása egy évtized alatt több mint 960 milliárd dollárba kerülne.

Donald Trump időközben bejelentette, hogy több korábbi munkatársa visszatér a csapatába, hogy segítsenek megvalósítani a szigorú bevándorlásellenes politikáját. Az egyik kulcsfontosságú figura ebben a tervben Stephen Miller, aki korábban a Trump-kormány politikáért felelős kabinetfőnök-helyettese volt. Miller hangsúlyozta, hogy a bevándorlókat táborokba kellene összegyűjteni, és támogatja azt a javaslatot is, hogy a Nemzeti Gárdát olyan államokba vezényeljék, amelyek nem hajlandók részt venni a deportálási folyamatokban.

Related posts