Baracs védelmezője a törzszászlós, aki mindig a legfontosabb pillanatokban tűnik fel, megőrzi a közösség hagyományait, és mindenhol ott van, ahol szükség van rá.


Sebestyén Tamás törzszászlós immár 14 éve látja el körzeti megbízotti feladatait Baracson, ahová házassága nyomán került. Közösségi szerepvállalása példaértékű: nyolc évvel ezelőtt az Önkéntes Tűzoltó Egyesület parancsnokhelyetteseként, míg hét éve a Baracs Faluvédő Polgárőr Egyesület elnökeként tevékenykedik. Nem mellesleg, kétszer is az "év iskolarendőre" elismerésben részesült – számolt be róla a Zsaru Magazin.

Sebestyén Tamás, Baracs körzeti megbízottja nyilatkozott a munkájáról, sokrétű feladatvállalásáról a Zsaru Magazinnak.

Nagyapám és nagybátyám mindketten a büntetés-végrehajtás területén dolgoztak, ami mély hatással volt rám. Az ő nyomdokain haladva unokatestvérem is rendőr lett, ami szintén inspirált, így a középiskola utolsó évében elhatároztam, hogy én is jelentkezem a rendőrséghez. Már régóta atletizáltam, így biztos voltam benne, hogy az állapotfelmérőn jól teljesítek, és a felvételi többi részével is simán boldogultam - elevenítette fel Sebestyén Tamás, aki a dunaújvárosi Rosti Pál Szakközépiskola sporttagozatán érettségizett. A Csopaki Rendőr Szakközépiskola elvégzése után 2004. június 1-jén az Ercsi Rendőrkapitányságra került. Öt évvel később kaptam meg az első körzeti megbízotti kinevezésemet. Egy évet Ráckeresztúrban töltöttem, majd Kisapostagra helyeztek át. Amikor azonban Baracson megüresedett egy poszt, azonnal megpályáztam, hiszen ott kötöttem házasságot. Tudom, hogy előnyös lehet, ha a megbízott a saját falujában teljesít szolgálatot, de nekem ezzel sosem volt problémám. Amikor Ercsibe kerültem, a tapasztaltabb kollégák minden tudásukat átadták nekem és a társaimnak, és ez azóta is irányadó számomra. Alapelvem, hogy sosem árulok zsákbamacskát.

Tíz éve tartó nyugalomról beszél a körzeti megbízott.

- Miután ide kerültem, a zártkertes részen sajnos gyakorta fordultak elő vagyon elleni bűncselekmények, de a migrációs válsággal párhuzamosan ezek száma jelentősen csökkent. A garázdaság sem jellemző. A kocsmában néha egymásnak esnek, de utána megint együtt isznak - vázolta a törzszászlós, aki kezdettől fogva gyakori vendég az általános iskolában. - Itt szinte mindenki kerékpározik, a gyerekek nagy többsége is így közlekedik, ezért rendszeresen tartok nekik bűn- és baleset-megelőzési előadást. Ez már akkor a szívügyem volt, mielőtt magam is apuka lettem, és jólesett, hogy ezt hivatalosan is elismerték. Már kétszer választottak meg az év iskolarendőrének.

A halála mélyen megérintett, szívem súlyos terhet cipel.

- Eddig egyszer tett próbára a hivatásom és az emlékezetem. Alig egy éve voltam az Ercsi Rendőrkapitányság járőre, amikor az egész ország közlekedését megbénította az utak jegesedése; mifelénk is sok baleset történt. Annál az Ercsi közelében történt tragédiánál is biztosítottam, ahol terepjáró csapódott mentőautóba, és a mentős kolléga a helyszínen életét vesztette. Ismertem őt, többször is találkoztam és beszélgettem vele közös munkánk során. Jóban voltunk. A halála mélyen megérintett, szívem súlyos terhet cipel., persze nem csak engem - mondta Sebestyén Tamás nagy sóhajtással, és egy örömteli ügyét is visszaidézte. - Több mint tíz éve történt Baracson, hogy egy besurranó tolvaj elvitte egy magányosan élő, idős férfi vadonatúj fűkaszáját. Pista bácsi nagyon el volt keseredve, mert a kis nyugdíjából kuporgatta össze a pénzt, hogy meg tudja vásárolni. Sejtettem, ki lehet az elkövető, és ebben igazam is lett, bár nem volt könnyű kiszedni belőle. Sose felejtem, mennyire örült az öreg, amikor visszavittem neki, alig akarta elhinni, de akkor mindketten örültünk, mert ezzel is bizonyítottam, hogy Baracs közbiztonságát a szívemen viselem.

Related posts