Az ezerarcú színésznő olyan, mint egy színes kaleidoszkóp, amely folyamatosan új és lenyűgöző képeket mutat. Minden szerepében más-más személyiséget ölt magára, képes a legapróbb érzelmeket is hitelesen megjeleníteni. A vásznon vagy a színpadon valódi var


Gubík Ági színművész Pozsonyban végezte a színművészeti főiskolát, majd a kassai Thália Színházhoz szerződött, azután Komáromban, a Jókai Színházban játszott. Az ott töltött időszakban ismerkedett meg Telihay Péterrel, akivel később össze is házasodott, majd közösen szerződtek a szolnoki Szigligeti Színházba. Ádám nevű fiuk jelenleg Barcelonában tanul.

Ági a festői Zselizen született, egy olyan helyen, ahol a lakosság fele magyar, fele pedig szlovák, így e kis, zárt közösségben az emberek szoros kötelékeket ápolnak. Itt mindenki ismeri egymás mindennapjait, gondjait, és szinte belelátnak egymás életébe. Ebben a meghitt faluban érlelődött benne a vágy, hogy színésznővé váljon. "Gyerekkorom óta intuitívan éreztem, hogy ez az én utam, és bár néha kétségek gyötörtek, egyértelműen a pozsonyi színművészeti főiskola felé vezetett az utam, ahol végül első próbálkozásra felvettek - meséli. - A nyelvi nehézségek ellenére a hatalmas megfelelési vágy, sőt, inkább a kényszer hajtott előre."

A főiskola befejezése után izgalmas, romantikus és szabad szellemű évek következtek, amelyek a szívós tanulás és a kemény munka jegyében teltek. 2008-ban a Pánik című filmben nyújtott teljesítményéért elnyerte a legjobb női alakítás díját, ami komoly elismerés volt a szakmában. Ezt követően szerepet kapott a Szinglik éjszakája c. filmben, majd a Diplomatavadászban is láthattuk. 2012-ben a Nejem, nőm, csajom című vígjátékban Stohl András feleségét alakította, ami újabb mérföldkő volt a pályáján. A Pánikban való szereplése révén lépett a reflektorfénybe, de igazi tévés sztárrá a Hacktion című sorozatban vált. Tavaly pedig a Mellékhatás drámasorozatban nyújtott teljesítményével hódította meg a nézőket. A filmes és tévés sikerek után a magyar színházi világ is felfedezte tehetségét, így egyre szélesebb körben ismertté vált.

Szövevényes történet

„A színpadi játék iránti szenvedélyem határtalan, és szívesen vállalok szerepet akár játékfilmben is” – osztotta meg Ági. „A szappanoperák forgatása pedig szélesebb közönséget vonzott számomra, hiszen a Barátok közt és a Mi kis falunk című napi sorozatok valódi sikertörténetnek számítanak a magyar televíziózás világában. Bár a forgatás néha kihívásokkal teli, a filmezés során igazi sztárként érezhetem magam, hiszen a munka sikeréért minden oldalról körülölelnek és támogatnak.”

A színház viszont olyan, mint a kézilabda, igazi, összetett csapatmunka."

Legújabb szerepében a "Másfél óra" című felolvasószínházi produkcióban tűnik fel, amelynek producere a neves Koltai Róbert, míg rendezését Gaál Ildikó jegyzi. A darab egy bonyolult, érzelmekkel teli történetet mesél el: egy férfi autójában ülve igyekszik eljutni a szeretőjéhez, aki éppen gyermeket hoz a világra. Eközben a felesége és a kisfia folyamatosan hívogatják, kérdezve, mikor érkezik haza, míg a főnöke is azzal keresni, hogy a szülés miatt őt nem tudja helyettesíteni a sürgős munkahelyi feladatokban. A férfit feszítő megfeleléskényszer a transzgenerációs traumákból fakad, amely miatt mindenkinek a legjobbat akarja nyújtani, beleértve az éppen vajúdó szeretőjét is, akit Gubík Ági alakít. A történet mélyen emberi dilemmákat boncolgat, és a feszültségek által generált érzelmi hullámvasúton kalauzolja a nézőket.

Related posts